TURLARI LİSTELE

1988 yılında Nippon Yusen Kaisha tarafından kurulan Crystal Cruises'un, 2015 yılından itibaren sahibi; Star Cruises'un sahibi olan ve Norwegian Cruise Line şirketinde önemli bir hissedar olan Hong Kong Genting şirketidir. 

İki adet orta büyüklükteki lüks gemisi Crystal Symphony ve Crystal Serenity ile dikkat çekmektedir. Symphony 940 yolcu kapasitesine sahip olup 2012 yılında renove edilmiştir. Kabinlerinin yüzde %85'i verandalı olan Serenity ise 1050 yolcu için tasarlanmıştır ve 2011 yılında renove edilmiştir. 

Crystal gemilerinde iki özel restoran bulunmaktadır. Biri İtalyan Prego (Valentino restoranlarından Piero Selvaggio denetiminde) diğeri ise yaklaşık 20000 şişelik şarap mahzeni bulunan Silk Road and Sushi Bar (Japon Nobu Matsuhisa denetiminde). 

2002 yılında en iyi “spa” ve “menü” ye sahip gemi ve 2004 yılında da “Traveler Leisure Readers” tarafından “Dünyanın en iyi servisini veren gemi şirketi” olarak ödüllendirilmiştir. Condé Nast tarafından da "En iyi Orta Büyüklükteki Gemi" ödülünü almıştır. 

Yüzme havuzları, tenis kortları, golf parkurları, yürüyüş ve koşular için tasarlanmış “Açık hava gezinti güvertesi”, gün boyunca ücretsiz, kahve, çay, serinletici içecek ve sandviç servisinin yapıldığı “The Bistro Kafe-Bar”, “Hollywood Theatre”, ödüllü spa "Feng Shui", tüm Las Vegas oyunlarının bulunduğu “Caesars Palace at Sea”, Yamaha piyano derslerini, yabancı dil eğitimlerini ve sertifikalı seminer programlarını uygulayan “Creative Learning Institute” Crystal Cruises’u farklı yapan en önemli özelliklerdendir. 

20 Temmuz 2015'te Crystal, yat, nehir gibi farklı ürünleriyle geniş kapsamlı genişleme planlarını açıklamıştır. Aralık 2015'ten itibaren, 62 misafirlik 3000 tonluk Crystal Yacht- Crystal Esprit ile Hint Okyanusu programlarına başlamıştır. 

Crystal Cruises 2016‘da Crystal River Cruises programlarına başlamıştır. Temmuz 2016’da Crystal Mozart ve daha sonra 2017 yılında Crystal Debussy, Crystal Bach, Crystal Ravel ve Crystal Machler seferlerine başlayacaktır.

2018 yılında ilk defa polar sınıf bir megayat olan Crystal Endeavor ile genişleme planlarına bir yenilik daha ekleyecektir. 

BROŞÜRLER
2018-2019 Crystal Cruises Ocean Atlas
 
VİDEOLAR
Crystal Serenity Ship Tour
Crystal Cruises - All Brand Overview